बुधबार , जेठ ४, २०७९

सुटुक्क डा.बाबुराम भट्टराई छिरे भारतीय दुतावास !

फागुण ७, २०७८ शनिबार 367

काठमाडौं ।

जनता समाजवादी पार्टीका संघीय परिषद अध्यक्ष बावुराम भट्टराई मंगलवार साँझ सुटुक्क भारतीय दुतावास छिरेका छन् । लैनचौ रस्थित दुतावासमा उनले भारतीय राजदुत विनय मोहन क्वात्रासँग करिव दुई घण्टा कानेखुसी गरेर ।

निस्किएको श्रोतले जनाएको छ।प्रधानमन्त्री एवम् नेपाली कांग्रेस का सभापति शेरबहादुर देउवाले वुधबार एमसीसी सम्झौता संसदमा प्रस्तुत हुने वताएपछि नेता भट्टराई र राजदुत क्वात्राका विचमा भएको भेटलाई अर्थपुर्ण रुपमा हेरीएको छ।

अध्यक्ष भट्टराई एमसीसीको पक्षमा खुलेर कुरा गर्ने गरेका छन् । उनले सभामुखले मार्शल लगाएर भए पनि एमसीसी पास गर्नुपर्ने उग्र अभिव्यक्ति दिँदै आएका छन् । उनले एमसीसीको विरोध गर्नेहरुलाई सरकार छोड्न चेतावनी समेत दिएका छन् ।

सत्ता साझेदार दलका नेतासमेत रहेका भट्टराईले सामाजिक सञ्जा लमा एमसीसीका समर्थक र विरोधी एउटै सरकारमा बस्न नमिल्ने टिप्पणी गरेदै लेखेका छन्–‘एमसीसीको मुद्दालाई एउटा विकास अनुदानको विषय मात्र नबनाएर देशको परराष्ट्र नीति, राज्य प्रणाली र विकास नीतिको विषय बनाउने हो ।

भने यसका समर्थक र विरोधीहरू एउटै गठबन्धन-सरकारमा बस्न मिल्दैन।’सत्ताको तर पनि मार्ने र बाहिर साखुल्ले हुने छुट हुन नहुने उनले बताएका छन्। भेडा भेडासँग बाख्रा बाख्रासँग हुनु भएको भट्टराईको भनाइ छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्