बुधबार , जेठ ४, २०७९

MCC उपाध्यक्ष फेरी नेपाल आइदै .गोप्पे भिडियो बाहिर्यो हेर्नुहोस

फागुण २, २०७८ सोमबार 424

राजनीतिक ।

खिचातानीका कारण नेपाल र अमेरिकाको आन्तरिक सम्बन्धमै खलल पुग्ने सम्भावना बढेपछि अमेरिकी सरकारले मिलिनियम च्यालेञ्ज कर्पोरेशन (एमसीसी) अन्तर्गतको नेपाल परियोजना फिर्ता लिने तयारी गरेको छ ।

संघीय संसद्बाट पारित भई ०७७ साल असारदेखि नै कार्यान्वयनमा जानुपर्ने उक्त परियोजनामा अझै पनिसर्वसम्मतिका साथ अघि बढ्ने संभावना नदेखेपछि ! नेपालको विकासका लागि दिने भनी सम्झौता भएको ५० करोड अमेरिकी डलरबराबरको अनुदान सहयोग फिर्ता लिने अन्तिम ।

तयारीमा रहेको एमसीसी मुख्यालयसम्बद्ध उच्च स्रोतले बिएल नेपाली सेवालाई जानकारी दियो । यसैबारे अन्तिम तयारी गर्न एमसीसीकी उपाध्यक्षफातिमा जेड सुमारले बिहीबार (भोलि) देखि नेपालका प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवासहित उच्च ।

राजनीतिक तहका नेताहरुसँग काठमाडौंमा भेटी कुराकानी गर्दै छिन । सुमारको नेपाल भ्रमणका क्रममा कम्तिमा पनि सत्तारुढ गठबन्धनभित्रका सबै दलका नेताहरुले संसद्बाट पारित गरी यथाशीघ्र कार्यान्वयन गर्ने विश्वास दिलाउन ।

नसकेकोअवस्थामाएमसीसी परियोजना फिर्ता गरी उक्त रकम अफ्रिकी मुलुक ट्युनिशिया लैजाने तयारीसमेत एमसीसी मुख्यालयले गरेको स्रोतले जानकारी दियो ।

यो पनि पढ्नुहोस । ताप्लेजुङ / चार दिनदेखि हिउँमा फसेका ताप्लेजुङको मिक्वाखोला गाउँपालिका–५ स्थित पापुङका बाबुछोराको अझै उद्धार हुनसकेको छैन । उद्धारका लागि

प्रतिकृया दिनुहोस्