Monday, January 30
Shadow

हर्क साम्पाङको श्रम अभियानमा माओवादी केन्द्रको एक्येबद्धता, सांसद किराँती दिनभर काममा

सांसद किराँती ।

दिनभर काममा (भिडियो हेर्न तलको लिंक क्लिक गर्नुहोस)२१ साउन काठमा धरान उपमहानगरपालिकामा भइरहेको महाश्रमदान अभियानमा नेकपा माओवादी केन्द्रले ।

एक्येबद्धता जनाएको छ ।माओवादी केन्द्रले पार्टी केन्द्रीय नेता तथा संघीय सांसद सुदन किरातीको नेतृत्वमा एउटा टीम नै पठाएर साम्पाङको श्रम अभियानप्रति एक्येबद्धता जनाएको हो ।

मेयर हर्क साम्पाङको अगुवाईमा धरान उपमहानगरले संचालन गरिरहेको श्रमदान महाअभियानलाई सहयोग गर्ने उद्देश्यले माओ वादी केन्द्रको एक्येबद्धतासहित आफू धरान पुगेर काममा लागेको सांसद किरातीले जानकारी दिनुभयो ।

भोजपुर जिल्लाबाट निर्वाचित संघीय सांसद तथा नेकपा (माओ वादी   केन्द्र) का नेता किरातीले श्रमदानको विषयमा सदनमा पनि चर्को आवाज उठाउँदै आउने नेताको रुपमा परिचित हुनहुुन्छ । उहाँ पनि भोजपुरको विभिन्न विकास निर्माणसँगै ।

जनतासँग विभिन्न क्षेत्रमा श्रमदान विगतदेखि नै गर्दै आउनुभएको छ । धरानवासी महान जनसमुदायलाई बधाइ दिन र एक्येबद्धताका लागि आफू शुक्रवार धरान पुगेर शनिवार दिनभरि काममा रहेको सांसद किराँतीले जानकारी दिनुभयो ।

‘भ्रष्टाचारको विरुद्ध निर्मम बनौ, विकासलाई युद्धको रुपमा घोषणा गरौं, यो अभियानमा हर्क साम्पाङको ऐतिहासिक भूमिकाका लागि बधाइ दिन पनि म यहाँ आएको हुँ’– उहाँले भन्नुभयो ।

मेयर साम्पाङले पनि माओवादी केन्द्रलाई धन्यवाद दिंदै नेता किरा तीमार्फत अध्यक्ष प्रचण्डलाई नै श्रम अभियानका लागि निम्तो दिएको बताउनुभयो ।हर्क साम्पाङले सर्दुखोलाबाट बोलेको एक वाक्यले हल्लियो बालकोट, देशभरका एमाले नेताकार्यकर्ताहरु ठूलो तनावमा  ।

धरान उपमहानगरपालिकाका जनप्रिय मेयर मेयर हर्क साम्पाङ लोकप्रिय सामाजिक सञ्जाल फेसबुकमा दिनमा १० भन्दा बढी स्टाटस लेख्ने गर्छन् । उनकै स्टाटसलाई सूचना मानेर धरानेहरु विकास, निर्माण देखि सचेतना जगाउने ।

अभियानमा जुट्ने गर्छन् ।जनप्रतिनिधीको अर्थलाई वास्तविक रुपमा व्यवहारमा परिणत गरेका मेयर साम्पाङ र प्रतिनिधीसभा सबैभन्दा ठूलो दलको रुपमा रहेको प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेकपा एमालेको धरान कमिटिबीच ठूलै लफडा देखिएको छ ।

नेकपा एमाले नेतृ एवं धरानकी निवर्तमान उपमेयर मञ्जु भण्डारीले धरान उपमहानगरपालिकाका मेयर हर्कराज राई (साम्पाङ) विरुद्ध साइबर ब्युरोमा उजुरी दिएकी छिन्।

मेयर साम्पाङको आधिकारिक फेसबुक पेज ‘हर्क साम्पाङ अ रेभुलेसन’ले सामाजिक तथा जातीय सद्भाव विथोलिने गरि आफ्नो फेक आइडी बनाएर लेखिएको पोष्टको स्क्रिनसट सम्प्रेषण गरेपछि बाध्य भएर साइबर अपराधविरुद्ध उजुरी दिनुपरेको भण्डारीले बताइन्। बिहीबार होटल सन्ध्या ।

इनमा पत्रकार सम्मेलन गर्दे एमाले केन्द्रीय सदस्य समेत रहेकी भण्डारीले मेयर साम्पाङले सम्प्रेषण गरेको स्क्रिनसट आफ्नो नभै फेक आइडि बनाएर गरेको कुकृत्य भएको पनि बताइन्।

यता मेयर हर्कले आफुसंग टक्कर लिन खोज्यो भने व्यक्ति मात्रै होइन दलनै सिद्धिने बताए । बुधवार दिउसो सर्दुखोलामा माइक्रो मिनी हाइड्रो पावर हाउस बन्दै गरेको स्थलमा संचाकर्मीहरुसंग सो कुरा व्यक्त गरेका हुन् ।

उनले एमालेतर्फ संकेत गर्दै यसो भनेपछि पार्टीको केन्द्रीय तहमै तरंग पैदा गरेको छ । अहिले मेयर हर्क राईलाई देशभरका जनता हरुले मन पराएकाले र साथ दिएकाले एमालेले उनीसँग विचार पुर्याएर कदम चाल्नुपर्ने नत्र पार्टीेलाई ।

नै आउने मंसिर ४ को चुनावमा धक्का लाग्नसक्ने भन्दै नेताकार्य कर्ताहरुले चिन्ता व्यक्त गरिरहेका छन् ।उनले अहिले सम्म आफ्नो अभियानलाई निस्तेज पार्नका लागि केही अराजक तत्त्व भिजिला न्तेहरुले आफूलाई तगारो लगाउन खोजेको भन्दै ।

मेयर साम्पाङले भने, ‘मेरो खुट्टा तान्न खोजिएको होला म उड्ने मान्छे हुँ, खुट्टाले हिडने मान्छे होइन बराह पीडितको प्रसङ्गमा मेयर साम्पाङले आफू जहिल्यै पनि पीडितको पक्षमा रहेको र अहिले पनि आफू पीडितले न्याय पाउनुपर्छ ।

भन्ने रहेकोले धरान उपमहानगरपालिकाले बराहको सबै सम्पत्ति रोक्काको लागि सम्बन्धित निकायलाई पत्राचार गरेको बताए ।तर अराजक तत्त्वहरूले आफू विरुद्ध मुर्दावादको नारा समेत लगाउँदै आफ्नो कार्यकक्षको ।

झ्यालको सिसा समेत तोडफोड गरिएकोमा आफ्नो गम्भीर ध्याना कर्षण भएको बताए । त्यसैले ती अराजक तत्त्वहरूको कानुनी उपचार हुनुपर्ने पक्षमा आफू रहेको समेत बताए ।