Friday, June 9
Shadow

एक्कासी सरकारले लिटरमै २४ रुपैयाँ घटायो पेट्रोलको भाउ (हेर्नुहोस सूचना)

नेपालमा पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य ५० रुपैया लिटर हुने पुटिनको सन्देशयुक्रेनमा रुसले गरेको आक्रमणका कारण अमेरिका र युरोपेली देशहरुले रुसमाथि धेरै किसिमका आर्थिक प्रतिबन्ध लगाएका छन्* ।

एक दिन अघिमात्र अमेरिका र युरोपेली देशले रुसबाट तेद आयात मा समेत प्रतिबन्ध लगाएका छन् । यी प्रतिबन्धबाट समस्यामा परेको रुसका तेल कम्पनीहरुले भारतलाई तेलमा भारी छुट दिने अफर गरेका छन् बिजनेस स्ट्याण्डर्डको ।

रिपोर्टअनुसार रुसका तेल कम्पनीहरुले भारतलाई कच्चा तेलको मूल्यमा २५ देखि २७ प्रतिशतसम्म छुट अफर गरेका छन् रुसी तेल कम्पनीहरुको यो अफरको सीधा असर नेपाली बजारमा पर्नेछ किन कि नेपालले भारतको इण्डियन आयल कर्पोरेशनबाट प्रशोधित तेल किन्छ नेपालले कच्चा तेल किनेर प्रशोधन गर्दैन ।

इण्डियन आयलले कच्चा तेल किनेर प्रशोधन गरेपछि त्यो प्रशोधित तेल नेपालले किन्ने गरेको छअहिले अन्तर्राष्ट्रिय बजारमा कच्चा तेल को मूल्य भारी वृद्धि हुँदा त्यसको असरले नेपाली बजारमा पनि तेल को मूल्य बढिरहेको छभारत विश्वमै दोस्रो धेरै जनसंख्या भएको देश र क्षेत्रफलको हिसाबले सातौं ठूलो देश हो ।

हालका दिनहरूमा नेपाली युवायुवतीहरुलाई फ्रान्स आर्मीमा भर्ना लैजाने गरेको छ । नेपाली युवाहरु पछिल्लो बर्षहरुमा थुप्रै भर्ना समे त भैसकेका छन् । राम्रो तलब सुबिधा हुने र फ्रान्समा बसोबास को लागि समेत उत्कृष्ट हुने हुदा नेपालीहरू फ्रान्स आर्मिमा भर्ती हुन खोज्ने गरेका छन् ।

यहाँ हामीसँग फ्रान्सेली सेना जागिर आवेदन चरण चरण प्रक्रिया छ। धेरै मानिसहरू फ्रान्सेली सेना नौकरी आवेदन प्रक्रिया खोज्दै छन्। फ्रान्सेली सेना अनलाइन आवेदन लागि जानकारी पृष्ठ हो। यो जागिर आवेदनको लागि आधिकारिक पृष्ठ होइन।

यहाँ हामी फ्रान्स सेनाको जागिरको लागि कसरी आवेदन दिने भनेर विस्तृत विचार दिन्छौं।त्यसैले यो मागलाई सम्बो’धन गर्न हामीले विस्तृत प्रक्रिया दिइरहेका छौं। फ्रान्सेली सेना जागिर आवेदनको लागि दिइएको चरणहरू पालना गर्नुहोस् ।

करिब पाँच सय नेपाली फ्रान्सेली सेनामा कार्यरत छन् । त्यसैले इच्छुक नेपाली युवाहरुले फ्रान्सेली सेनामा आवेदन दिन सक्नेछन् । जागिर आवेदनको लागि कुनै आधिकारिक एजेन्टहरू छैनन्। त्यसैले यस सन्दर्भमा तपाईंले फ्रान्सको चयन केन्द्रमा जानुपर्छ।

फ्रान्समा सेनामा विदेशीका लागि छुट्टै इकाई छ। त्यसैले यस इकाई मा नेपाली उम्मेदवारहरू फ्रान्सेली सेनामा भर्ती हुन सक्छन्। आ वेदन को विवरण तल दिइएको छ।तसर्थ तपाईंले रोजगार आवेदन को लागि निम्न चरणहरू पालना गर्न सक्नुहुन्छ।

सेना जागिर आवेदनको लागि चरणबद्ध प्रक्रियासबैभन्दा पहिले फ्रान्स जानुहोस् र चयन केन्द्र भ्रमण गर्नुहोस्।जब तपाईं फ्रान्स पुग्नुहुन्छ चयन प्रक्रिया सुरु हुन्छ।