बुधबार , जेठ ४, २०७९

अर्थमन्त्रीले देखाए शक्ती, शुरु गरे ५६ अर्बभन्दा दाेब्बर पैसा उठाएर MCC खारेज गर्ने अभियान

माघ २४, २०७८ सोमबार 172

अर्थमन्त्री जनार्दन शर्माले कर छल्ने १०० कम्पनीलाई कानुनी दायरामा ल्याउन सके एमसीसी बाट आउने भनिएकाे ५६ अर्ब भन्दा सात गुणा बढी रकम एकै दिनमा उठाउन उठाउन सकिने वताएका छन ।

उनले एक हप्ताभित्र नेपालमा नै एमसीसी बाट आउने रकम भन्दा दाेब्बर पैँसा उठाउने घाेषणा समेत गरेका छन । त्यसकाे लागि सबै नेपालीकाे साथ चाहिने वताएका छन । उनले वक्याैदा नतिर्ने १५ कम्पनीमा कडा कदम चालेका छन र एमसीसी राेक्न त्याे भन्दा दाेब्बर रकम उठाउने अभियानकाे शुरुवात गरेका छन ।

देशमा एमसीसीले ठुलाे विवाद जन्माएकाे छ । एमसीसीकाे पक्षमा एमाले, कांग्रेष र उनिहरु संग सम्बन्धित मानिसहरु लागेका छन भने माओवादी र अन्य पार्टीसहित सारा नेपाली त्यसकाे विपक्षमा उभिएका छन ।

देशकाे कानुन भन्दा एमसीसीका नियमहरु ठुलाे भएकाेले याे राष्ट्रघाती भएकाे र खारेज गर्नकाे लागि विभिन्न राजनैतिक दल र सारा नेपालीले आवाज उठाइरहेका छन । नेकपा एमाले र नेपाली कांग्रेषले भने विनासर्त एमसीसी पास गर्ने ।

अडान राखेका छन । प्रमुख प्रतिपक्ष दल नेपाली कांग्रेषले एमसीसी पास गर्न खुल्ला रुपमा समर्थन गरेकाे र एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा वली प्रधानमन्त्री भएकाे वेला एमसीसी संसदबाट पास गर्न बारम्बार प्रयास भएका थिए तर तत्कालिन सभामुख कृष्ण बहादुर महराले टेबल नै नगरेपछि राेकिएकाे थियाे ।

कांग्रेष एमालेका सांसदहरुले महराविरुद्द नारावाजी समेत गरेका थिए । महरा पछि सभामुखमा सुवास नेम्वाङलाई ल्याइ पास गर्ने सपना देखेका थिए तर कानुनी जटिलता र संवैधानिक नियम अनुसार माओवादीकाे भागमा सभामुखकाे भाग पर्याे ।

प्रतिकृया दिनुहोस्