बुधबार , जेठ ४, २०७९

प्रेम आले जस्ता २-४ जना नेता भईदिए देश कायापलट हुन समय नै लाग्दैन: पुर्व राजा ज्ञानेन्द्र शाह

माघ १९, २०७८ बुधबार 113

काठमाडौ।

सक्रिय रुपमा होईन तर अभिभावकका रुपमा देशलाई नेतृत्व दिन आफू इच्छुक रहेको पूर्व राजाले बताएका छन्।पूर्व राजा ज्ञानेन्द्र शाहले २०५९ साल असोजमा विघटित प्रतिनिधिसभा ब्युँताउनु अघि २०६३ साल बैशाख ११ गते सात राजनीतिक दलहरुसँग संवैधानिक राजसंस्था राख्ने।

सम्झौता भएको बताएका छन्।केही दिन पहिले तराईका केही जिल्लाको भ्रमणमा निस्केका शाहले न्यूज २४ टेलिभिजनलाई दिएको विशेष अन्तर्वार्तामा तीन/चार बुँदामा सीमित त्यस्तो सम्झौतामा राजनीतिक दलहरुमध्येबाट प्रधानमन्त्री नियुक्त गर्ने, बहुदलीय व्यवस्था।

र संवैधानिक राजतन्त्र ब्युँताउने लगायत सहमति भएको दाबी गरे।शाहले भने, ‘बुँदाहरु धेरै थिएनन्, स्पष्ट थियो, जे-जे उहाँहरुले माग्नु भएको थियो त्यो मैले गरे।’ पूर्व राजा शाहले दलहरुबीच भएको त्यस्तो सम्झौता बमोजिम आफूले काम गर्दै आएको पनि बताएका छन्।‘संसदको पुनर्स्थापना गर्नुपर्ने, ।

दलहरुमध्येबाट प्रधानमन्त्री नियुक्त गर्नु पर्ने, संवैधानिक राजतन्त्र र बहुदलीय ब्यवस्थालाई फेरि ब्युँताउनु यस्तै-यस्तै मागहरु थिए’ सम्झौतामा भएका ब्यवस्थाका बारेमा शाहले भने। त्यो सम्झौता आफू वा अरु कसैसँग अझै पनि सुरक्षित भएको शाहले संकते गरे।

प्रतिकृया दिनुहोस्