Tuesday, November 29
Shadow

सपना रोक्का मगर एक्कासी किन भईन् हस्पिटल भर्ना ?

स्वास्थ्यमा समस्या आएपछि।

बेवारिसेको सेवामा सधै तत्पर हुने समाजसेवी सपना रोक्का मगर बिहानदेखि हस्पिटल भर्ना भएकी छिन। सास फेर्नलाइ गाह्रो हुने अनि बोमिट भएर हल्का बल्ड देखिको कारण अब ३/४ दिन हस्पिटलको रेस्ट गर्नु पर्ने उनले आफ्नो फेसबुकमा उल्लेख गरेकी छिन।पछिल्लो जानकारी अनुसार उनको स्वास्थ्यमा सुधार भइरहेको छ भने तेही दिन चिकित्सक को निगरानीमा अस्पतालमै बस्नुपर्ने बताएका छन् ।

समाजसेवी सपना ले बिबिसीमा नाम दर्ज गराईसकेपछी नेपाली बजार तातेको थियो ।उनलाई भेट्न र उनको विचार सुन्न धेरैले साचो व्यक्त गरेका थिए ।बीबीसी विश्वसेवाले विश्वभरका प्रेरणाका स्रोत मानिने एक सय महिलाहरु मध्येमा एक जना नेपाली युवती छानिएकी थिइन् ।

बेवारिसे अवस्था रहेका लासहरुलाई व्यवस्थापन गर्ने संस्थामा आवद्ध १८ वर्षीया सपना रोक्का मगरलाई बीबीसी विश्वसेवाले प्रेरणादायी र प्रभावशाली महिलाको सूचीमा छानेको हो १२ महिना र कोरोना महामारीको अवधिमा पनि सकृय रहेका मध्ये ।

बीबीसीको ‘बीबीसी १०० वमेन २०२०’ मा परेका एक सय महिलामा फिडल्याण्डको महिला प्रधानमन्त्री सन्ना मरिनदेखि अक्सफोर्ड युनिभरसिटीका कोरोना भाइरसलाई नेतृत्व गर्नेमध्ये एक साराह गिल्बर्ट हुँदै नेपाली चेली सपनासम्म परेका थिए।