Thursday, December 8
Shadow

यदि तपाईसँग पनि यस्तो सिक्का छ भने हेर्नुहोस् करोडपति बन्न के गर्नुपर्छ ?

साथीहरू,।

 

तपाईंले देख्नु भएको होला कि पुराना र ऐतिहासिक चीजहरू राख्न धेरै मन पराउने मानिसहरू छन्। त्यति मात्र होइन, पुराना सामान राख्नको लागि उनीहरू प्रायः राम्रो मूल्य तिर्न तयार हुन्छन्। आज हामी केहि यस्ता ऐतिहासिक र पुरातन सिक्काको बारेमा कुरा गर्न जाँदैछौं जुन धेरैले सङ्कलन गर्छन्।

 

एउटा सिक्काको मूल्य हजार वा लाख रुपैयाँमा हुने गरेको देखिन्छ ।त्यसैले कुनै पनि समय बर्बाद नगरी हामी तपाईंलाई यसको बारेमा पूर्ण जानकारी दिन्छौं। ऐतिहासिक सिक्काहरू मध्ये, केहि सिक्काहरू पनि छन् जुन पुरातन समयमा चाँदीबाट बनेका थिए। राजाहरू बाहेक धेरै सिक्काहरूमा

 

। युनिकर्न र अद्वितीय छविहरू बनाइएका थिए।यी सिक्काहरूको विशेषता यो हो कि यसले पुरातनताको अवस्थाको बारेमा जानकारी दिन्छ। यसमा 786 वा थप श्रृंखलाको सिक्काहरू समावेश छन्। यसबाहेक अङ्ग्रेजी र मुगल कालका सिक्का पनि निकै लोकप्रिय छन् ।हेर्ने हो भने ।

 

पुराना सिक्काको आज छुट्टै पहिचान छ । यसको महत्वसँगै यसको मूल्य पनि निकै बढिरहेको छ । पुरातन समयमा उत्खननका क्रममा धेरै प्रकारका कलाकृतिहरू फेला परेका थिए, जसमध्ये यी सिक्काको विशेष महत्त्व छ।