नाग पन्चमी पुजा गरिन्छ पहिले फोटो छुनुहोस अनि ॐ लेखी शेर गरु राम्रो हुनेछ

News

नाग पंचमी 2022 पूजा विधि: ।

हिन्दू संस्कृतिमा नागपञ्चमी सबैभन्दा महत्त्वपूर्ण दिनहरू मध्ये एक मानिन्छ, नाग पञ्चमी साउन महिनाको शुक्ल पक्षको पाँचौं दिनमा पर्दछ। ज्योतिष शास्त्र अनुसार यस दिन नाग देवताको पूजा गरिन्छ । यस वर्ष नागपञ्चमी २ अगस्ट २०२२ (नागपञ्चमी तिथि) अर्थात मंगलबार परेको छ ।

नाग देवताको पूजा गर्ने सहि विधि जानौँ ।नागपञ्चमीमा किन गरिन्छ नागको पूजा ?
नागपञ्चमी नागको पूजा आराधना गरी मनाइन्छ । यसो गर्नु शुभ मानिन्छ किनभने यसले कुंडलीमा काल सर्प दोषबाट मुक्ति दिन्छ। यसका साथसाथै यस दिन खाँचोमा परेकालाई दान गर्नु पनि लाभदायक मानिन्छ।गंगाजल वा पानीले ।

पूजा कोठा सफा गर्नुहोस्।अर्को, काठको पोष्टमा सफा कपडा राख्नुहोस्।
त्यसपछि नाग देवताको मूर्ति स्थापना गर्नुहोस्।यस पछि तेल वा घिउको दियो बालेर नाग देवताको नजिक राख्नुहोस्। यसपछि पूजाको व्रत लिनुहोस्।

Leave a Reply

Your email address will not be published.