मंगलबार , जेठ ३, २०७९

निडर मन्त्री आलेको अर्को धमका,१३ करोड ठग्ने लाई ठाउकाे ठाउँ पक्राउ गरे,देशैभरी आलेको चर्चा हेर्नुहोस

माघ ३, २०७८ सोमबार 247

काठमाडौं ।

संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयनमन्त्री प्रेमबहादुर आलेले नाराय णहिटी दरबार सङ्ग्रहालयको सम्पत्ति कौडीको भाउमा दिने र मनपरि ढङ्गबाट प्रयोग गर्ने कसैलाई पनि नछाड्ने बताएका छन् आज मन्त्री आलेले नारायणहिटी दरबार सङ्ग्रहालयमा बतास समूहले निर्माण गरेका ।

भौतिक संरचनाको निरीक्षण अवलोकन गर्दै सङ्ग्रहालयभित्र रेष्टुरेन्टलगायतका व्यवसाय गर्न दिइएको अनुमतिमा गलत देखि एका विषयम कानूनबमोजिम कारबाही हुने बताएका हुन् उनले भने, “रेष्टुरेन्टलगायतका व्यवसाय गर्न दिइएको अनुमतिमा थुप्रै कमी–कमजोरी, गल्ती गरेको र आफूखुशी भवन निर्माण गरेको पाइएको छ, नियमविपरीत काम गर्न दिने  ।

र काम गर्नेलाई कारबाही हुन्छ दरबार सङ्ग्रहालयमा कमी-कमजोरी गर्ने जिम्मेवार व्यक्ति वा संस्थालाई कानूनबमोजिम कारबाही हुने समेत उनले जानकारी दिए । “कफीसपका नाममा सङ्ग्रहालय को नाम–निसाना मेटिने गरी ।

भवन निर्माण गर्न पाइन्छ ?”, उनले थप भने, “सङ्ग्रहालयभित्र नाचघर तथा वाइन सपका लागि पनि भवन बनाउँदै गरेको पाइयो, दोषी ठहरिएका जति सबैलाई कानूनबमोजिम कारबाही हुन्छ नाराय णहिटी दरबार सङ्ग्रहालयभित्र रेस्टुरेन्टलगायतका व्यवसाय गर्न बतास समूहलाई दिने निर्णयपछि ।

उक्त समूहले आधिकारिक निकायबाट नक्सा पास नगरी एवंनिर्माण स्वीकृति नलिई र मन्त्रालय एवं विकास समितिको पूर्वस्वी कृति नलिई अनुमानित १४ रोपनी क्षेत्रफल रहेको जग्गामा थप नयाँ संरचना निर्माण गरिरहेको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्