Monday, June 5
Shadow

ओहो ! १० वर्षमा बिहे गरेकी हसिनाले जन्माइन् १३ वर्षमै छोरी,भाले, घिउ, कपडा, चामल र उपचार निशुल्क (हेर्नुस् भिडियो)

सानै उमेरमा ।

 

आफै विवाह गरेर १३ वर्षमै आमा बनेकी एक बालिकाका बारेमा अहिले सामाजिक सञ्जालमा चर्चा छ । लम्जुङमा एक १३ वर्षकी बालिकाले छोरीलाई जन्म दिएकी छन् ।आमा अर्कैसंग विवाह गरेर गएपछि घरमा राम्रो स्याहार नपाएकी बालिका उनी जस्तै अ”र्का आमा विहिन बालकसंग विवाह गरेकी थिइन् ।

 

लमजुङ सुन्दरबजार नगरपालिका– ९ को भोटेवडारमा १३ बर्षीया बालिका हसिना मिया तामाङले नवजात शिशु छोरीलाई जन्म दिएको सोमवार १० दिन भएको छ ।लमजुङको मस्र्याङ्दी गाउँपालिका– ८ को भुस्मे गाउँमा घर बताउने ती बालिकाका श्रीमान का”लु भन्ने आइतबहादुर तामाङ हुन् ।

 

सुन्दरबजार– ९ भोटेओडारमा हसिनाको माईती हो । उनी यतिबेला त्यही रहेको उनकी फुपुको घरमा रहेकी छन् ।बालिकाले ४ कक्षा मात्र पढेकी छिन् । उनका ६ जना दाजुभाइ छन् । छ दाजुभाईको एक्ली दिदी बहिनी हुन् हसिना ।

 

घरमा खानेकुराको दुःख हुन थालेपछि उनी घरबाट भागेर बालुवा बोक्ने र चाल्ने काम गर्न थालिन् । त्यही काम गर्दागर्दै सँगै काम गर्ने कालुलाई मन पराउन थालिन् । अनि, तीन वर्ष अघि १० वर्षको उमेरमा विवाह गरिन् ।