Monday, June 5
Shadow

तपाईको फोन मुनि एउटा सानो प्वाल छ, आखिर के हो त यो, पुरा बुझनुहोस

जब हामी स्मार्टफोन खरिद गर्छौं, ।

 

हामी यसको बारेमा सबै कुरा जान्न चाहन्छौं। डिस्प्लेको बारेमा जानकारी प्राप्त गर्न फोनको स्क्रिन अन गर्नुहोस्, अगाडि र पछाडि क्यामेरा प्लेसमेन्ट हेर्नुहोस् र यस्तै, सिम स्लट, मेमोरी स्लट, इयरफोन ज्याक, यूएसबी र लाउडस्पीकरको बारेमा पूर्ण जानकारी प्राप्त गर्नुहोस्।

तपाईलाई यसमा के छ भन्ने बारे सबै थाहा छ, तर के तपाईले कहिल्यै याद गर्नुभएको छ कि फोनको फेदमा, चार्जिङ पोर्टको छेउमा सानो प्वाल छ? के तपाईंलाई थाहा छ यो प्वालले के गर्छ वा यो केको लागि प्रयोग गरिन्छ?तपाईंले यो प्वाललाई अहिलेसम्म याद गर्नुभएको छैन होला, ।

तर अब तपाईंले पक्कै पनि गर्नुहुनेछ। यसले न त फ्ल्यासको रूपमा काम गर्छ, न त फोटो खिच्छ, न त यसमा कुनै प्रकारको बटन नै छ। यस्तो अवस्थामा आज हाम्रो यो लेख मार्फत हामी तपाईलाई यो प्वालको बारेमा बताइरहेका छौं ।

वास्तवमा, स्मार्टफोनको चार्जिङ पोर्टको तल रहेको सानो प्वाल भनेको आवाज रद्द गर्ने माइक्रोफोन हो। हो, तपाईंले सहि सुन्नुभयो। हामीले यो माइक्रोफोनले कसरी काम गर्छ ।

भन्ने पनि बताउँछौँ। तपाईंले कसैलाई कल गर्दा यो माइक्रोफोन सक्रिय हुन्छ। यो सक्रिय भएपछि, तपाईंको आवाजको अर्को छेउमा जान कुनै समस्या छैन। तपाईं सजिलै संग आफ्नो आवाज अर्को तिर बताउन सक्नुहुन्छ।

यति मात्र होइन, जब हामी यस्तो ठाउँमा हुन्छौं जहाँ धेरै कोलाहल हुन्छ र हामीले कसैलाई तुरुन्तै फोन गर्नु पर्ने हुन्छ, तब तपाई समस्यामा पर्नु हुन्छ तर यो सानो प्वालले तपाईको समस्या हटाउँछ। यो प्वाल सधैं स्मार्टफोनको तल्लो छेउमा चार्जिङ पोर्टको बराबर हुन्छ।

जसरी तपाईलाई यस बारे थाहा छैन, त्यसरी नै तपाईका साथीहरुलाई पनि यस बारे थाहा छैन भने तपाईले उनीहरुलाई पनि यो जानकारी अवश्य सेयर गर्नुहोला ।