Tuesday, November 29
Shadow

शाखा अधिकृतको तलब एक लाख हुनुपर्छ : अर्थमन्त्री

अर्थमन्त्री जनार्दन शर्माले  ।

 

नेपालमा सरकारी कर्मचारीको तलब पर्याप्त नभएको बताएका छन् बुधबार आन्तरिक राजश्व विभागले आयोजनागरेको कार्यक्रममा उनले मुलुकको आम्दानी कम भएकाले कर्मचारीलाई जीवन निर्वाहका लागि पुगने ।

 

तलब पनि दिन नसकेको बताए ।सरकारले चालु आर्थिक बर्षका लागि सरकारी कर्मचारीहरुको तलब १५ प्रतिशतलेवृद्धि गरेको छ । तर, यो अपर्याप्त रहेको उल्लेख गर्दै अर्थमन्त्री शर्माले भने,अन्त हैन आफ्नै तलबमा भर परेर काम गर्नपर्ने खालको परिस्थिति बनाउनु पर्छ भन्ने मेरो मान्यता हो ।

 

एउटा अधिकृतको तलब न्यूनतम एक लाखसम्म भयो भने त्यो हुन्छ होला जस्तो लाग्छ ।सरकारी कर्मचारीलाई पर्याप्त तलब दिन उत्पादन वृद्धि गर्नुपर्ने, मुलुकको आम्दानी बढाउनुपर्ने उनले बताए । राजश्व आम्दानी बढाउनुको विकल्प नभएको भन्दै अर्थमन्त्री शर्माले राजश्व क्षेत्रमा काम गर्ने  ।

 

हरुको जिम्मेवारी फरकर महत्वपूर्ण रहेको बताए । सिंगो अर्थतन्त्र यसैमा निर्भर छ । देशको भविष्य यसैमा निर्भर छ । यो (राजश्व) चलेन भने देश चल्दैन । यसकारण यो मुलुकको मेरुदण्ड हो उनले भने ।