कमल थापा : जो चुनाव लडिरहे, तर सधैँ हारिरहे

Intresting

नेपालमा आठौं ।

आम निर्वाचन आगामी मंसिर ४ गते आइतबार हुँदैछ। निर्वाचनको मिति नजिकिँदै जाँदा दलहरूभित्र टिकटको लागि दौडधूप सुरु भइसकेको छ। साढे ६ दशकको संसदीय अभ्यासका क्रममा लामो समयदेखि पुस्ता हस्तान्तरणको बहस नेपाली राजनीतिमा चल्दै आए पनि नेतृत्वको ‘विष्णु चक्र’ भने ।

उनै केही पुराना नेताहरूको औंला वरिपरि घुमिरहेको छ। जसकारण आकांक्षीहरूले टिकट प्राप्त गर्न साम, दाम, दण्ड, भेदको नीति अपनाएर शीर्ष नेताका घर चहार्न सुरु गरिसकेका छन्। पहिले पनि अभ्यास गरिसकेका नेताहरू।

यस दौडमा अझ अलि अगाडि देखिन्छन्। यही दौडमा केही यस्ता अनुहार पनि छन्, जसले सधैँ टिकट पाइरहे तर हारिरहे। तीमध्ये एक ‘हाइ–प्रोफाइल’ हुन्- कमल थापा। विचार मिल्ने-नमिल्ने सबै दलका सरकारमा सहभागी हुँदै गणतन्त्र स्थापनाको लामो समयसम्म राजतन्त्रको मुद्दा ।

बोकेर अन्ततः उनले गणतान्त्रिक छलाङ मारेका छन्। राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा)को निरन्तर नेतृत्वमा रही राजतन्त्र र हिन्दू धर्मको पक्षमा वकालत गर्ने कमल थापाले लोकतान्त्रिक संविधान को विपक्षमा मतदान गरे। लोकतान्त्रिक संविधानको विपक्षमा मतदान गरे पनि संविधान निर्माणपछि बनेको केपी शर्मा ओली नेतृत्वको सरकारको उपप्रधानमन्त्री बने।

Leave a Reply

Your email address will not be published.