बुधबार , जेठ ४, २०७९

युक्रेन युद्दमा लडिरहेका प्रताप बस्नेतले आज पठाए सबै नेपालीको लागी मन छुने संदेश…

फागुण २४, २०७८ मंगलबार 422

आज प्रताप बस्नेतले ।

आफु युक्रेनको संकटमा सहयोगी बन्न लागेको भन्दै सबै नेपालीलाई सन्देश पठाएका छन् उनले पठाएको सन्देश एस्तो छ ” नमस्ते मा प्रताप बस्नेत  युक्रेनको राजधानी किभबाट बोल्दै छु |आफ्नो परिवारका खुसीकालागी र सन्तानका भबिस्यकालागी आफ्नो दुख शुख भुली बाध्यताले बिदेशिएका ।

नेपलिमध्ये म पनि एक हु |संसारमा नेपाललाई चिनाउन पाउदा म आफुलाई गर्ब महसुस गरिरहेको छु प्रताप अहिले युक्रेनको राजधानी किभमा छन् काठमान्डौ सामाखुसी घरभएका उनि रोजगारीको क्रममा केहि महिना अघि युक्रेन पुगेका थिए ।

यस भन्दा पहिले उनि त्यहाँको युद्दमा भागलिने भिडियो सामाजिक संजालमा निकै चर्चित भयो |सामाजिक सञ्जालमा उनले आफ्नो घर नेपाल भएको र नाम प्रताप बस्नेत भएको खुलाएका छन् रुसले आ क्र म ण ग’रेप’छि युक्रेनमा ।

रहेका धेरै नेपाली राजधानी किभबाट भा गे र छिमेकी देश पोल्या ण्ड, बेलारुस, जर्मनी लगायतका देश पुगेका छन् । तर किभमै रहेका नेपाली युवा बस्नेत भने युक्रेनका लागि रुसविरु’द्ध यु’ ‘द्ध ल’ड्न’ सेनामा भर्ती भएका हुन् ।

युक्रेनलाई यतिबेला ठूलो सहयोगको खाँचो रहेको भन्दै उनले मानवी यताका लागि आफू यु’ ‘द्धमा हो’मि एको पनि बताएका छन् । साथै उनले आफू यु द्ध ल ड्न सेनामा भर्ती हुन लाग्दा ‘डर नभई गौरव लागेको समेत बताएका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्