बुधबार , जेठ ४, २०७९

माग्ने भन्नेलाई गगनको कडा जवाफ !

फागुण २३, २०७८ सोमबार 336

काठमाडौं ।

नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री गगन थापाले ‘विदेशी राष्ट्रसँग अनुदान मागेर देश चल्छ’ भन्नेहरुका छोराछोरी अमेरिका गइसकेको बताएका छन् ।शुक्रबार कास्कीमा कांग्रेसद्वारा आयोजित कार्यक्रममा महामन्त्री थापाले ‘मागेर देश चल्छ ।

भन्नेका छोराछोरी अमेरिका गइसकेको’ जवाफ दिएका हुन् ।गत फागुन गते बसेको संघीय संसद्को रोष्टममा उभिएर थापाले अमेरिकी सहायता परियोजना मिलेनियम च्यालेन्ज कर्पोरेशन (एमसीसी) व्याख्यात्मक घोषणसहित पारित गर्नु ।

अघि उनले आफ्नो विचार प्रस्तुत गर्दा अमेरिकालगायत जुनसुकै देशले अनुदान दिए पनि स्वीकार गर्नुपर्ने अभिव्यक्ति दिएका थिए ।उक्त अभिव्यक्तिपछि विदेशी राष्ट्रबाट मागेर नेपाल चल्छ भन्दै थापाको चौतर्फी आलोचना गरिएको थियो।

शुक्रबार यसतर्फ संकेत गर्दै थापाले ‘मागेर देश चल्छ भन्नेका छोराछोरी अमेरिका गइसकेको’ बताए ।उनले भने, ‘मुठ्ठी कस्दै एउटा मण्डले आएर गफ दिन्छ–मागेर देश चल्छ ?।

मागेर अस्पताल बनाउने रु गिरिजाबाबुले माले, मण्डले र मसाले एकै हुन् त्यसै भनेको होइन। उनीहरू उत्तेजनाको राजनीति गर्छन्।’

प्रतिकृया दिनुहोस्